Europoseł Jean-Luc Schaffhauser fot. Wikipedia CC 3.0 autor: Claude Truong-Ngoc

Zapraszając imigrantów do Europy, Aniela Merkel działa z polecenia Amerykanów, którzy przejęli archiwa Stasi i dlatego mają nad nią kontrolę – uważa Jean Luc Schaffhauser, francuski europarlamentarzysta współpracujący z Frontem Narodowym.

Tomasz Curkiernik: W czasie styczniowego „sądu nad Polską” w Parlamencie Europejskim powiedział Pan, że system europejski to zamach stanu. Co miał Pan na myśli?

Jean Luc Schaffhauser: Czym jest Europa, jeśli nie ma wartości chrześcijańskich? Czym jest Europa bez przeszłości, bez cywilizacji, bez kultury, bez narodu? Powiedzieli, że chcą budować Europę, ale wartości, do których się odnoszą, są przeciwko narodowi, przeciwko kulturze, przeciwko chrześcijańskiej cywilizacji. Czyli mówią, że są za Europą, ale w rzeczywistości nie są za Europą – są przeciwko Europie.

Mamy McŚwiat. Liczy się tylko gospodarka, gospodarka bez ducha, bez tożsamości duszy. A przecież gospodarka jest po to tylko, żeby zarabiać pieniądze. Ostatecznie poprzez finansowanie przejmuje się władzę nad całą gospodarką i nad wszystkimi ludźmi. I to jest problem. Jednak zamach stanu to coś innego. Mamy z nim do czynienia, kiedy system subsydiarności nie działa.

We wszystkich instytucjach i w unijnych traktatach jest zapisane, że Unia Europejska ma mieć charakter subsydiarny. Jednak teraz system europejski przejmuje kompetencje poziomu narodowego. Mówią, że naród oznacza wojnę. Nie! Nie taka jest rzeczywistość. Naród ma przecież ograniczenia. A to oni nie mają legitymacji. Jeśli spojrzy się na traktaty, to jest tam napisane, że podmiotem jest naród, a nie poziom europejski. I to jest problem Komisji Europejskiej.

Jeśli mamy myśleć o przyszłości Europy, musimy myśleć o Unii bez Komisji, a z radą krajów członkowskich, o współpracy między narodami, które mają prawdziwą legitymację władzy. Centralizacja nie jest dobrym kierunkiem ani dla Francji, ani dla Europy. Oni budują Europę tak, jakby Europa była narodem – w kierunku imperium – ale nie ma narodu europejskiego, jest wiele narodów europejskich, a jedynymi wartościami wspólnymi są wartości chrześcijańskie. A oni są przeciwko tym wartościom i dlatego zrobili zamach stanu przeciwko nim!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here